Přeskočit na hlavní obsah

Potahové látky - materiál pro kouzlení s bytovou dekorací

Možná potahové látky v metráži při návštěvě obchodu s látkami tak trochu míjíte. To je ale velká škoda. S kusem látky a s pomocí šikovných rukou čalouníka totiž proměníte svůj domov v místo pohody přesně podle svých představ.

Potahové látky na čalounění

Potahové látky na čalounění nabízejí nejen široké spektrum designového výběru, ale i materiálového zpracování. Od tkaných látek, mikroplyše, přes dobové látky, žinylku, až po koženku nebo samet. Speciální potahoviny jsou například i látky pro autočalounění nebo venkovní nepromokavá metráž.
Čalounické látky jsou moderně zpracované, příjemné na dotek a s velmi odolnou a dlouhou životností. Snadná údržba, odolnost proti prachu a šmouhám je v dnešní době naprostý standard.

Renovace nábytku, cesta k bydlení snů

Že si v nabídce obchodů s nábytkem nemůžete vybrat pohovku, křesla nebo židle? Nelíbí se vám ani moderní styl nábytku ani nabídka potahových materiálů? Nevěšte hlavu. Dřív, než uděláte krok zpět a vyberete si kus nábytku, který nesouzní s vaší duší, zastavte se třeba u nás v Praze ve Vzorkovně. Ukážeme vám, že barevný a vzorový design potahových látek je bohatší než vaše fantazie. Svého favorita si jistě vyberete.
Pak už stačí zapátrat třeba na půdě nebo ve sklepě a objevit nábytkové poklady po předchozích generacích. A co teprve bleší trhy nebo prodejny nábytku z druhé ruky. I tady se najdou parádní skvosty. A za skvělou cenu.  
Nebojte se starého nábytku. Poctivé dřevo stačí obrousit a znovu nalakovat. To zvládnete sami nebo s pomocí řemeslníka. A čalouněné části? Ty čalouník vymění za nové. S látkou, kterou jste si sami vybrali. Stačí pár úprav a před vámi stojí kus nábytku, který nemá nikdo jiný na světě. Je stejně originální. Tak jako vy.
V poslední době zaznamenaly renovace nábytku neobvyklý boom. A jak by také ne. Přesvědčte se sami, jaká kouzla s potahovými látkami a starším nábytkem vyčarovali zkušení čalouníci.

Renovace č. 1: „Ve znamení extravagance“

 Čalounická látka Serrano od španělského dodavatele Gaston y Daniela proměnila starý divan v pohodlný gauč s puncem extravagance a nádechem orientu. 

renovace nábytku
foto: čalounictví Pragovka

  Renovaci provedla paní Barbora English z čalounictví Pragovka (www.calounictvi-pragovka.com )

Renovace č. 2: „Asymetrický pruh Halabalovi sluší“                                                                                                                     

Příjemná avšak odolná potahová látka Sylvan (ve složení bavlna + len, dodavatel ROMO, Velká Británie) dala nudným křeslům sexy vzhled v klasickém a nadčasovém duchu.
renovace nábytku
foto: Retronaut
                                                                                    
Renovaci provedl Retronaut, specialista na křesla z 50. – 70. let 20. století www.retronaut.cz

Renovace č. 3 „Hřejivý skandinávský minimalismus“

Potahová látka na židle Vecchio od španělského dodavatele Guel Lamadrid se vzorem velkoformátové rybí kosti, dodala eleganci a retro nádech židlím, na kterých je opět radost posedět.
renovace židlerenovace židle

                                                                                                                                                                                                                                        foto: romkey.cz

Provedl Peter Šimo z čalounického studia Katja dekor. Prodává www.romkey.com

Pohráváte si s myšlenkou originálního bytového designu? Splňte si svůj sen. Pojďte zkusit renovaci nábytku s pomocí potahových látek. Rádi vám pomůžeme s jejich výběrem a doporučíme zručného čalouníka.

SEO popisek:
Moderní potahové látky nabízí komfort, o jakém doposud jen sníte. Pojďte renovovat starý nábytek a díky čalounění mějte nábytek přesně podle svých představ.

KW:
potahové látky metráž, na čalounění, renovace nábytku

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

5 důvodů proč vyměnit klasickou potahovou látku za venkovní

Letním chvílím na zahradě, terase nebo u bazénu, kdy vyměníte práci za relaxaci, se nic nevyrovná. Jen odpočíváte, chytáte bronz a nasáváte atmosféru plnou slunce a pohody. Pak se nepatrně otočíte a je po klidu. Všimnete si, že vedlejší lehátko už má ošklivě vyšisovaný potah. Látková roleta u pergoly drží pohromadě silou vůle a na oblíbeném podsedáku manžela se vám do očí směje díra velikosti koruny. Vždyť to není tak dlouho, co jste si dala tu práci a celé jaro šila venkovní potahy. Kdy to bylo, vloni, předloni? A stejná anabáze vás čeká zas. A na jak dlouho, zas na rok, na dva? Pohodová nálada je pryč. Nevadí vám ani tak ta představa práce, ale ty náklady. Je to pořád dokola. Ale co se dá dělat, svůj venkovní prostor chcete mít hezký a funkční. Zaplašíte vidinu nových botiček a otráveně jdete obhlížet nabídku potahovin. Stop. Zastavte. Než se pustíte do vybírání, řekneme vám, proč zaměřit svoji pozornost ne na klasické potahové látky, ale na outdoorové textilní materiály . S ven